Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

VÁSZON, fn. tt. vásznat, v. vászont, tb. vásznak, harm. szr. vászna. Kender- vagy lenfonalakból szőtt kelme, melybe néha gyapotot is vegyítnek, vagy melyet egészen gyapotból is készítnek. Kendervászon, lenvászon. Csinvat, sávolyos vászon. Kittöl, négy nyüstös vászon. Vastag, goromba, vékony, finom vászon. Zsáknak, ponyvának, ruhának való vászon. Hetes vászon, legkeskenyebb. Tizes, tizennégyes vászon. Fehéritett, festett, viaszos, szurkos vászon: Ritka, tömött nászon. A finomabb vászon neme különösen gyolcs, vagy bulya vászon. Hazájára nézve, hol készitik: lengyel vászon, rumburgi, hollandi stb. vászon. Vásznat szőni, fehériteni. Vászonra festeni: Vászonnal béllelni a ruhát. Asszonyt, vászont nem jó gyertyavilágnál nézni. (Km.). Ő sem jobb a Deákné vásznánál. (Km.). Minő a vászon, olyan foltja kerül. (Km.). Átv. jelent vászonból készitett ruhát. Vászonban járni. Továbbá am. vászonból való. Vászonnadrág, vászonszoknya, vászonfal, vászonköpeny. Tréfásan, vászoncseléd, am. fehérnép, nőnép.

Mennyiben a vászon foszlékony, vagyis szálai, rostjai egymástól elválaszthatók, némely vélemény szerént valószinű, hogy törzs, vál-ik, s talán eredetileg válszon s képeztetésre hasonló a tulajdon, alacson, kicsin, kölcsön, vagyon nevekhez. Egyébiránt egyezik vele a mandsu boszo (Gewenbe, Leinwand), mely mint látjuk, a posz-tó szó első részét is alkotja; továbbá a mongol büsz (toile), büsze (ceinture), büdze (ruban). Vámbéry Á. szerént törökül bez, csagataj nyelven böz szintén am. vászon.