Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

OSTROM, fn. tt ostromo-t, harm. szr. ~a. Hadi műtét, midőn egyik ellenfél tömegesen megrohanja a másik félt, mely bizonyos védgát mögött, sánczok között, erődben, várban erős állást vőn.

Ostromra megfúni a trombitákat, verni a dobokat. Ostromot futni, németes szólás. Ostrommal bevenni a sánczot, a várat. Kiállni, visszaverni az ostromot.

"Undok viperafajzatok
Dúlják fel e várt, mely sok ádáz
Ostromokat mosolyogva nézett.“

Berzsenyi.

Néha a magyarban csak annyi, mint: megszáll, újabb hadtani nyelven: táborul, innen: ostromállapot, ostromzár. Átv. ért. erkölcsi erőszakoskodás, mely által valakit sürgetnek, hogy valamire rábirják, hogy valamit megnyerjenek tőle. Kérelmezők, koldusok ostroma. Továbbá: akármely erőszakos tolakodás, mely által bizonyos tömeg valahová bejutni törekszik. Ostrommal kellett betörni a szinházba, oly nagy vala a tolongás.

E szó nem más, mint a német Sturm, melyből önhangzó előbocsátásával: ostrom magyar kiejtéshez alkalmazkodva módosult: tiszta magyarsággal roham, néha: vívás.