Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

DOMB, (1), (dom-b) fn. tt. domb-ot. 1) Tulajdonkép, a föld szinén, síklapályon kevessé fölebb emelt, s mintegy kerekdeden feldudorodott földtömeg. A dombnál magasabb a halom, a halomnál magasabb a hegy. Homokdomb, kerekdomb. Domb oldala, domb teteje. Az ördög is a dombra tojik. (Km.)

"Az én szeretőmnek dombon van a háza.“
           Népdal.

2) Átv. ért. összehordott, s csürök, vagy gömbölyü formában egymásra hányt, töltögetett föld, szemet stb. Határdomb, ganajdomb, szemetdomb. 3) Valamely nagy síkságon messzebb terjedő fölemelkedés, milyenek Bácskában a telecskai dombok.

Mind alaphangokra, mind alapfogalomra, mind képzésre nézve hasonlók hozzá: csomb, gomb, tomp, zsomb, czomb, czomp, mint a maguk nemében valamely dudoruságot jelentők.

Rokonok vele a latin tumeo, tumor, tumulus, német Damm, régi svéd dampu, román dimbu, szanszkrit dámá, dámán. A hellen τυμβος csak történetesen egyezik meg, mert ez τυϕω szótól eredetileg égetési, halott égetési helyet jelentett, s ha vajjon ezen τυϕω [füstöl], valamint a német Dampf jelentéseik is eredetileg a domborodástól, ki- vagy felduzzadástól vétettek-e, vizsgálatát másokra bízzuk.