Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

NAD, elavult vagy elvont gyök, melyből nadály és nadár származékok erednek. Megfelel neki a vékonyhangu ned, miszerént nadály am. nedély azaz nedben élő vagy nedszivó, honnan tájdivatosan nadályodzik is ered, mely am. nedüt ereszt; továbbá nadár is am. nedár, t. i. a megellett baromtól elfolyó nedvesség. Valószinüleg ide tartozik a Fehérvármegyei helység Nadap neve is: Ned-ap hely, hol a Sárvíz nedve leapadt. Az orrnak beteges nedvfolyását jelentő nátha is eredetileg nadha azaz nedhe. – A nad gyökkel megegyezik a német nass, régi német naz, melyből netzen am. áztatni, nedvesíteni, továbbá a latin madeo, madidus, melyeknek közvetlenül, és vékonyhangon a magyar med, medves felel meg. Finn nyelven neidet am. nedv, näivä am. nedves, mäivä am. nedvréteg a fákban. – Az arabban am. aqua scatnit, aquam ex se emisit.

A szanszkritban nisz gyök szintén nedvesítést jelent. Így jönnek öszve a különböző családu nyelvekben a mad, naad, nass, näivä, mäivä, és a med, ned, netzen, nisz rokonhangu és egyértelmü szók.