Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ÍJ v. IJ, v. ÍJJ, fn. tt. íj-at, tájdivatosan: ~et. A bécsi codexben j nélkül áll, és vékonyhangulag ragoztatik: íet, íedet. Gyökeleme a mozgást, rezgést, hajlást jelentő i, mely az Igyártó (= ijgyártó) családnévben ma is eredeti egyszerüségében él. Azonban részt vesz a gyökben a j is, mely könnyed mozgást, hajlékonyságot jelent. 1) A kézívnek felvonó húrja, mely a nyilat v. nyilvesszőt kilövelli. Meghúzni, megfeszíteni az íjat. Az íj ellövelli a nyilat. Íjat pengetni. Aki madarat akar fogni, nem pengeti íját. (Km.).

"Mert mikor az ijjnak enged egyik szarva,
Félrerug a másik, noha nem akarja.“
           Buda halála (Arany J.).

2) Jelenti az egész kézivet is. Innen: íjász, íjas, íjgyártó. Törökül jaï, hellénül ι−οξ, szanszkritul is-usz. V. ö. ÍV.